Gazeteavcilar.com

HAYRISEVER GÖZCÜ’NÜN KİTABI ÖĞRENCİLERE BURS OLACAK

Hayrısever iş insanı Mustafa Gözcü için ölümünün birinci yılında, Küçükçekmece Gölbaşı Restoran’da kültürel bir anma etkinliği düzenlendi.

Bu haber 2022-06-30 16:14:18 eklenmiş ve 92 kez görüntülenmiştir.

On iki Haziran Pazar günü yapılan etkinlikte yurt içinden ve yurt dışından katılan pek çok akrabanın yanında Avcılar Belediye Başkanı Av. Turan Hançerli ve Mustafa Gözcü’nün yaşarken belgeselini çeken, söyleşilerini kitap için yapan Belgeselci – Yazar Esra Alkan da katıldı.

Totem Yayınları’ndan ‘Şimdi Nasıl Çıkarım Bu İşin İçinden’ adıyla yayınlanan kitaba ilgi büyüktü.

Aile adına bir konuşma yapan oğul Mehmet Gözcü, bu kitabın gelirinin öğrencilere burs olarak verildiğini söyledi.

Belgeselin de izlendiği anmada yazar Esra Alkan, Mustafa Gözcü ile ilgili bir konuşma yaparak belgesel ve kitap ile ilgili anılarını dile getirdi. “Yaşamı, yaşayanlardan çok ölenler kurar. Her anma, yeniden diriltmektir” dedi. Sonrasında Avcılar Belediye Başkanı da bir konuşma yaptı ve konuşmasında,  göçlerin insan yaşamında önemli bir etken olduğunu, Mustafa Bey’in, Almanya’da yaşadıkları ile ilgili şahit olduğu duygularından söz etti. Konuklardan ve aileden söz almak isteyenlerin paylaşımlarıyla süren kültürel anma, Yazar Esra Alkan’ın konuklara kitaplarını imzalarken karşılıklı sohbetleriyle hem neşeli hem hüzünlü anlar yaşattı. “Sanki Mustafa Gözcü de aramızdaydı”, diyen konuklar, kültürel bir anmaya şahit oldukları için hem aileye hem Esra Alkan’a teşekkürlerini bildirdiler. Diğer aile büyükleri için de benzer etkinlikler düzenleme kararı aldılar. Asıl ölüm, değer verdiğimiz gidenlerimizi hiç anmamak değil mi?